Alexander Zverev ima v vitrini že šest naslovov na turnirjih serije 1000, manjka pa mu zmaga na turnirju za grand slam. Foto: EPA

V finalu sta se tako merila dva zelo visoka tenisača. Zverev ima 1,98 m, Jarry pa 2,01 m. Nemec si je pred dvema letoma v polfinalu Roland Garrosa proti Rafaelu Nadalu poškodoval gleženj. Moral je na operacijo in vrnitev v svetovni vrh je bila trnova.

Zverev se je po hudi poškodbi gležnja pred dvema letoma vrnil med najboljše. Julija bo v Parizu branil olimpijsko zlato. Foto: EPA

Peti igralec sveta je imel v prvem nizu pri vodstvu s 4:3 prvi priložnosti za odvzem servisa, a je Čilenec izenačil na 4:4. Nove priložnosti za brejk je Zverev dobil v deseti igri, po kateri je dobil uvodni niz.

Drugi niz je začel s servisom za vodstvo, nato pa je imel priložnost za odvzem servisa že v četrti igri, a ni bil uspešen. Po novi servisni igri brez izgubljene točke za 3:2 sta igralca v nadaljevanju dobivala igre po svojih servisih. V deseti igri se je Jarryju še uspelo rešiti po 15/40, nanizal je štiri točke zapored. V 12. igri je Zverev unovčil četrto zaključno žogo po uri in 41 minutah. Končno razmerje v osvojenih točkah je bilo 70:51.

Nicolas Jarry je odigral sijajen turnir. Foto: EPA

28-letni Jarry se je sedmič v karieri uvrstil v finale na turnirjih ATP, vedno mu je ta podvig uspel na pesku. Ostaja pri treh naslovih.

Pred sedmimi leti v finalu ugnal Đokovića
Leto dni mlajši Zverev je igral v svojem prvem letošnjem finalu in 33. v karieri ter že na tretjem na rimskem mastersu. Leta 2017 je ugnal Novaka Đokovića s 6:4 in 6:3, leto zatem pa je bil v treh nizih boljši Rafael Nadal.

To je bil njegov 22. naslov v karieri in šesti na turnirjih serije masters. Izenačil je nemški rekord Borisa Beckerja že z uvrstitvijo v 11. finale na turnirjih masters.